Lymfodrenážna masáž

Ide o veľmi šetrnú masážnu metódu, ktorá postupne prečisťuje a povzbudzuje tok lymfy po celom tele. Masážna technika je veľmi jemná, pomalá, s malým tlakom, pretože lymfatický systém je uložený tesne pod povrchom tela. Najdôležitejším zmyslom tejto masáže je odplavenie a aktívne odvedenie splodín metabolizmu z miestnych tkanív. Je vhodná i pre tých, ktorí majú kŕčové žily. Lymfodrenážna masáž sa dá veľmi dobre aplikovať aj ako prevencia pred preťažením, celulitídou, opuchmi a pred ochorením, ako aj prevencia proti onkologickým chorobám. Dosahujú sa ňou dobré výsledky aj u športovcov.

Princíp:
Pri lymfodrenážnej masáži masér pôsobí malým tlakom zväčša krúživými pohybmi na lymfatický systém, ktorý sa nachádza tesne pod pokožkou tela. Vyprázdňuje jednotlivé lymfatické uzliny jemným tlakom a potom do týchto vyprázdnených uzlín pomaly posúva nahromadenú lymfu z periférie tela. Pri lymfatickej masáži je potrebné prijímať zvýšenú dávku tekutín (ideálne 2-3litre), aby sa podporilo vylúčenie toxínov z tela von. Lymfatická masáž má výrazne sedatívny, analgetický a spasmolitický efekt. Ako jedna z mála druhov masáži je priamo indikovaná pri kŕčových žilách a žilných trombózach (pretože prečistenie lymfy odľahčuje žilovému systému).

Indikácie:
Použitím lymfodrenážnej masáže možno posilniť celkový imunitný systém a pozitívne ovplyvňovať vývoj zdravotných problémov, ktorým by klasické druhy masáží uškodili. Táto zvlášť jemná a harmonická masáž aktivuje tok lymfy, uvoľňuje škodlivé látky z tkanív, aktivuje obranný systém organizmu a je taktiež vynikajúcim prostriedkom pri fyzioterapii v športe. Odporúča sa pri celulitíde, migréne, po operáciách, po úrazoch, pri opuchoch, na vyhladenie jaziev a vrások a pre celkovú regeneráciu organizmu. Vhodná je tiež na posilnenie imunity, pri detoxikácii organizmus a na zníženie autoimunoagresívnych reakcií organizmu. Pomáha odstraňovať rohovité povrchové vrstvy kože, lymfodrenážna masáž ďalej zrýchľuje vyprázdňovanie povrchových žíl a lymfatických ciest. Ďalej podporuje vstrebávanie opuchov, krvných výronov, pomáha znižovať bolesť svalov, zlepšuje prekrvenie tkanív a svalov, zlepšuje celkovú činnosť tkanív a ich vylučovanie a podporuje správnu činnosť hlboko uložených orgánov.

Kontraindikácie:
Lymfodrenážna masáž je úplne nevhodná pri zhubných ochoreniach, či už neliečených alebo nedoliečených, aby sa vylúčila možnosť tvorby metastáz, pri akútnych bakteriálnych infekciách a akútnych infekčných stavoch (hnisavá angína, chrípka …). Pokiaľ má masírovaný človek akéhokoľvek zdravotné problémy alebo opuchy je nutné, aby lymfodrenáž indikoval odborný lekár, prípadne ošetrujúci lekár.

Objednaj sa ešte dnes

REZERVÁCIA

REZERVÁCIA

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja