Moxovanie

moxovanie poprad
VŠETKY TYPY (1)

Princípom moxovania je prehrievanie akupunktúrnych bodov na tele pomocou moxy. Moxovanie je bezbolestné. Moxa je vyrobená z bylín, ktoré sú zabalené do tvaru cigár, pričom do moxy sa najčastejšie používa bylina – Palina obyčajná. Pri aplikácii sa moxa zapáli a vyžaruje mierne, príjemné teplo. Prikladá sa na telo, pričom vyžaruje infračervené lúče s vlnovou dĺžkou od 1 do 5 mikrometrov.

Na čo sa používa?

‼Hlavnou oblasťou použitia sú hlavne stavy ✅vyčerpanosti, ✅chronické ochorenia dýchacích ciest, ✅poruchy tráviaceho traktu, ✅menštruačné poruchy, ✅poruchy močových orgánov, ✅neplodnosť, ✅bolesti v krížoch, ✅reumatické bolesti pohybového aparátu a ✅ochorenia kĺbov. Táto liečebná technika je vynikajúca aj pri chorobách a bolestiach zapríčinených chladom, prievanom či zmenami ročných období.‼

Keďže má imunostimulačný efekt, používa sa pri psychických depresiách, nízkom krvnom tlaku a rekonvalescencii po chronických ochoreniach a operáciách. Čínska medicína považuje túto terapiu za mimoriadne účinnú, podľa nej dokonca pravidelné moxovanie určitých bodov na tele predlžuje život.

Zdravotné účinky

Pri prikladaní moxy približne 2 cm nad určitým bodom na tele, teplo z moxy preniká do svalov, a tým blahodárne pôsobí na ľudský organizmus. Stabilizuje nervový systém, zrýchľuje látkovú výmenu a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Dokáže zlepšiť imunitu i kondíciu a je výbornou prevenciou.